Zmiany w ekipie szkoleniowej – warsztaty w miejscowości Stare Jabłonki.

wpis w: Zaproszenia | 0

LogoST mini
Kochani ze względów niezależnych od organizatora został zmieniony skład ekipy szkolącej na tegorocznych warsztatach.
Zmianie ulega również sędzia Pracy Wodnej – certyfikację poprowadzi Pan Bernard Pouvesle.

Kto zastąpi Kari Lund.

Johanna Andersson – fińska trenerka specjalizująca się w posłuszeństwie, obediance i pracy w wodzie. Choć młoda wiekiem posiada ogromne doświadczenie. Jej psy osiągnęły najwyższe stopnie w tych dziedzinach – są championami zarówno pracy wodnej, jak i posłuszeństwa.
Johanna współpracuje m.in. Aili Kvirinum – członkiem Stowarzyszenia Terranova – znaną tym wszystkim, którzy uczestniczyli w warsztatach organizowanych przez Stowarzyszenie Terranova.
Podczas warsztatów będziemy mieć niepowtarzalną okazję poznania jej technik pracy, jak też tajemnicy osiągnięcia przez jej psy tak wielkich sukcesów i zdobywania wysokich laurów.

Oraz:

Bardzo mi miło, że zostałem zaproszony na Wasze tegoroczne Warsztaty. Pozwólcie, że się przedstawię.
Nazywam się Bernard Pouvesle i mam 64 lata. Jestem międzynarodowym sędzią eksterieru wielu ras I i II grupy FCI w tym również Nowofundlandów i Landseerów.
Jestem również sędzią pracy wodnej. Trenuję także sportowe pasienie owiec z użyciem moich owczarków.
Pracę w wodzie rozpocząłem w 1980 r. z moją malutką suczką nowofundlandką, która miała na imię PIN-UP. Wtedy byliśmy głodni praktyki, myślę że odbyliśmy ok. 30 szkoleń przede wszystkim z Ericiem Prunierem i Gerdą Broekamp. Wtedy też PIN-UP z sukcesem zaliczyła 1, 2 i 3 stopień, nadal eksperymentalnego, programu pracy w wodzie.
W 1981 r. w wieku zaledwie 2 lat PIN-UP z sukcesem zdała « Morski Brevet ».
W 1982 r. PIN-UP urodziła szczeniaczki, z którego to miotu zatrzymaliśmy suczkę.
Nazwaliśmy ją Themis. Moja żona rozpoczęła z nią pracę w wodzie w 1985 r.
Jesienią 1983 r. wróciła do nas inna suczka z miotu PIN-UP o imieniu Thetis. Ona zaliczyła tylko 1 klasę pracy w wodzie. Nie była to jej ulubiona dziedzina, była temu wręcz niechętna, ale za to urodziła przepięknego synka “Brume du Pré aux Vanneaux”, który jako pierwszy samiec nosił nasz przydomek hodowlany. Brume do 1988 r. miał zaliczone 3 klasy pracy w wodzie.
W 1990 r zacząłem tworzenie oficjalnych francuskich przepisów pracy w wodzie oraz rozpocząłem starania o otrzymanie uprawnień sędziego eksterieru i sędziego pracy w wodzie.
W latach 1993 – 1999 byłem sekretarzem pierwszej komisji Pracy Wodnej Związku Kynologicznego we Francji.
W latach 90, z moją żoną Annie stworzyliśmy bazę wodną Savigny le Temple, gdzie mieliśmy przyjemność trenowania wielu francuskich finalistów i chamiponów pracy w wodzie. Byliśmy organizatorami międzynarodowych zawodów « Coupe de l’Ile de France ».
Od tamtego czasu sędziuję zawody pracy wodnej w Belgi, Luksemburgu, Włoszech i oczywiście we Francji, w tym trzykrotnie o championat Francji.
Podczas zbliżających się Warsztatów mam nadzieję podzielić się z Wami naszym doświadczeniem w pracy wodnej oraz poprawić umiejętności Waszych psów i ich opiekunów w tej ekscytującej dyscyplinie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *