Bernard Pouvesle

wpis w: Sędziowie Pracy Wodnej | 0

Nazywam się Bernard Pouvesle i mam 64 lata. Jestem międzynarodowym sędzią eksterieru wielu ras I i II grupy FCI w tym również Nowofundlandów i Landseerów.
Jestem również sędzią pracy wodnej. Trenuję także sportowe pasienie owiec z użyciem moich owczarków.

Pracę w wodzie rozpocząłem w 1980 r. z moją malutką suczką nowofundlandką, która miała na imię PIN-UP. Wtedy byliśmy głodni praktyki, myślę że odbyliśmy ok. 30 szkoleń przede wszystkim z Ericiem Prunierem i Gerdą Broekamp. Wtedy też PIN-UP z sukcesem zaliczyła 1, 2 i 3 stopień, nadal eksperymentalnego, programu pracy w wodzie.
W 1981 r. w wieku zaledwie 2 lat PIN-UP z sukcesem zdała « Morski Brevet ».
W 1982 r. PIN-UP urodziła szczeniaczki, z którego to miotu zatrzymaliśmy suczkę.
Nazwaliśmy ją Themis. Moja żona rozpoczęła z nią pracę w wodzie w 1985 r.
Jesienią 1983 r. wróciła do nas inna suczka z miotu PIN-UP o imieniu Thetis. Ona zaliczyła tylko 1 klasę pracy w wodzie. Nie była to jej ulubiona dziedzina, była temu wręcz niechętna, ale za to urodziła przepięknego synka “Brume du Pré aux Vanneaux”, który jako pierwszy samiec nosił nasz przydomek hodowlany. Brume do 1988 r. miał zaliczone 3 klasy pracy w wodzie.
W 1990 r zacząłem tworzenie oficjalnych francuskich przepisów pracy w wodzie oraz rozpocząłem starania o otrzymanie uprawnień sędziego eksterieru i sędziego pracy w wodzie.
W latach 1993 – 1999 byłem sekretarzem pierwszej komisji Pracy Wodnej Związku Kynologicznego we Francji.
W latach 90, z moją żoną Annie stworzyliśmy bazę wodną Savigny le Temple, gdzie mieliśmy przyjemność trenowania wielu francuskich finalistów i chamiponów pracy w wodzie. Byliśmy organizatorami międzynarodowych zawodów « Coupe de l’Ile de France ».
Od tamtego czasu sędziuję zawody pracy wodnej w Belgi, Luksemburgu, Włoszech i oczywiście we Francji, w tym trzykrotnie o championat Francji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.