Przenosimy się z ćwiczeniami do wody

wpis w: ćwiczenia sekcji PW | 0

Zrobiło się wreszcie ciepło i temperatura wody podniosła się. Odbyła się pierwsza certyfikacja. Zewsząd dochodzą do mnie głosy, ze rozpoczęły się spotkania nad wodą i pławienie naszych futerek… Proponuje więc przenieść wszystkie nasze zabawy do wody. W czasie zimy w zakładce sekcji pracy wodnej ukazywały się opisy ćwiczeń przygotowujących nas i nasze miśki do treningów w wodzie i trudnej nauki „ratownictwa wodnego”. Nadszedł czas, aby sprawdzić te umiejętności w praktyce, czyli w wodzie. Zostały dwa miesiące do obozu, mamy jeszcze czas, żeby się solidnie przygotować.

 

Proponuję zacząć od prostych ćwiczeń aportowania z wody. Wszystko w formie zabawy, bez stresu i przymusu. Ma to być dobra zabawa nie tylko dla nas, ale również dla psiurów. Nie zrażajmy się porażkami, nie dziwmy się, że pies, który potrafił pięknie wykonać wszystkie ćwiczenia na lądzie doznał amnezji i w wodzie nie chce. Przygotujmy się, że nasze psy mają własny pomysł na spędzanie czasu nad wodą i czasami chcą sobie po prostu popływać… jak im się znudzi to wrócą ;-). Bywa też przeciwnie, mimo że mamy papiery na to, że nasz pies jest nowofundlandem z dziada pradziada, nie ma on wrodzonej miłości do wody i kontakt z nią woli ograniczać co najwyżej do „wodołażenia”.

Powoli, cierpliwie i systematycznie powinno udać nam osiągnąć wspólnie satysfakcję z przebywania z niufkiem nad wodą, a może nawet połknąć bakcyla „pracy wodnej”, czego wszystkim życzę.

Piszcie o swoich spotkaniach nad wodą, o tym jak Wam idą ćwiczenia, z czym macie problemy… Forum sekcji pracy wodnej to miejsce, gdzie możemy wymienić się doświadczeniami i radzić się, jak pokonywać trudności.

Wkrótce ukażą się też kolejne ćwiczenia już typowo wodne, a póki co, inspiracją niech będą dla nas przepisy, według których przyjdzie nam zdawać egzamin na kolejnych certyfikacjach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.