Przenosimy się z ćwiczeniami do wody

wpis w: ćwiczenia sekcji PW | 0

Zrobiło się wreszcie ciepło i temperatura wody podniosła się. Odbyła się pierwsza certyfikacja. Zewsząd dochodzą do mnie głosy, ze rozpoczęły się spotkania nad wodą i pławienie naszych futerek… Proponuje więc przenieść wszystkie nasze zabawy do wody. W czasie zimy w zakładce sekcji pracy wodnej ukazywały się opisy ćwiczeń przygotowujących nas i nasze miśki do treningów w wodzie i trudnej nauki „ratownictwa wodnego”. Nadszedł czas, aby sprawdzić te umiejętności w praktyce, czyli w wodzie. Zostały dwa miesiące do obozu, mamy jeszcze czas, żeby się solidnie przygotować.

 

Proponuję zacząć od prostych ćwiczeń aportowania z wody. Wszystko w formie zabawy, bez stresu i przymusu. Ma to być dobra zabawa nie tylko dla nas, ale również dla psiurów. Nie zrażajmy się porażkami, nie dziwmy się, że pies, który potrafił pięknie wykonać wszystkie ćwiczenia na lądzie doznał amnezji i w wodzie nie chce. Przygotujmy się, że nasze psy mają własny pomysł na spędzanie czasu nad wodą i czasami chcą sobie po prostu popływać… jak im się znudzi to wrócą ;-). Bywa też przeciwnie, mimo że mamy papiery na to, że nasz pies jest nowofundlandem z dziada pradziada, nie ma on wrodzonej miłości do wody i kontakt z nią woli ograniczać co najwyżej do „wodołażenia”.

Powoli, cierpliwie i systematycznie powinno udać nam osiągnąć wspólnie satysfakcję z przebywania z niufkiem nad wodą, a może nawet połknąć bakcyla „pracy wodnej”, czego wszystkim życzę.

Piszcie o swoich spotkaniach nad wodą, o tym jak Wam idą ćwiczenia, z czym macie problemy… Forum sekcji pracy wodnej to miejsce, gdzie możemy wymienić się doświadczeniami i radzić się, jak pokonywać trudności.

Wkrótce ukażą się też kolejne ćwiczenia już typowo wodne, a póki co, inspiracją niech będą dla nas przepisy, według których przyjdzie nam zdawać egzamin na kolejnych certyfikacjach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *