Praca pociągowa czyli PP

pp

Nowofundland został stworzony by być psem pociągowym.Jego zdolności w tej dziedzinie oparte na sile , wytrwałości i ogromnemu zamiłowaniu do pracy z człowiekiem stworzyły z niego fantastycznego psa pociągowego. W praktyce rzadko wykorzystuje się dziś tego typu umiejętność nowofundlandów a szkoda, bo  zabawa jest przednia. Przy tym praca pociągowa buduje muskulaturę psa i jak każda praca jest podstawą do stworzenia głębokiej więzi między zwierzęciem a przewodnikiem.

Warunkiem przystąpienia do PP jest posiadanie dobrych, wygodnych szorów oraz jakiegoś sprzętu jeżdżącego – wózka, sanek itp.

W tym miejscu chciałabym zaapelować do wszystkich szperających w internecie, do poszukiwaczy skarbów, bywalców “pchlich targów” – przysyłajcie do mnie informacje o znalezionych  wózkach które będą odpowiednim sprzętem dla NF choćby po niewielkich przeróbkach.

Nie uważam się za alfę i omegę w dziedzinie PP, proszę więc bardzo wszystkich miłośników tej dziedziny o aktywną pomoc w prowadzeniu sekcji, o przesyłanie do mnie sprawozdań z indywidualnych szkoleń, spotkań, gdzie używaliście wózka czy sanek – będę je niezwłocznie zamieszczała na portalu. Dzięki tym relacjom strona sekcji PP będzie ciekawsza, bardziej kolorowa. Pamiętajcie też o forum sekcyjnym – tam będziemy mogli wymieniać się wszelkimi spostrzeżeniami, uwagami, zadawać pytania.

W  roku 2006 powstały przepisy certyfikacyjne z zakresu PP, a roku ubiegłym odbyła się pierwsza certyfikacja – wszystkie psy, które przystąpiły do niej zaliczyły egzamin I i II stopnia. Na przełomie 2007 i 2008 r. powstały przepisy zimowej certyfikacji PP. Niestety pogoda pokrzyżowała nam w tym roku plany i póki co brak śniegu uniemożliwił przeprowadzenie pierwszego egzaminu, ale to nic co się odwlecze to nie uciecze! Mam nadzieję, psiaki które pracowały z nami w Przerwankach będą on kontynuowały szkolenie tak, by w najbliższym czasie móc pochwalić się zdanym certyfikatem również III i IV stopnia. Ufam też, że grono osób, których bawi praca pociągowa będzie się stale powiększało i coraz więcej naszych miśków przystąpi do certyfikacji.

Na wszystkich którzy zaliczą cztery certyfikacje “letnie” i certyfikację zimową będzie czekała niespodzianka – superowa, nie powiem jaka, bo to przecież niespodzianka 🙂

ZAPRASZAM SERDECZNIE DO WSPÓLNEJ PRACY, DYSKUSJI I WYMIANY INFORMACJI !!!!

 

Pozdrawiam

kierownik sekcji PP Małgosia Nowak

avalonki@o2.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *