Piszą o obozie

wpis w: Prasa o nas | 0

Pies też uratuje

Kto chciałby wyszkolić psa na ratownika? Jest taka możliwość, choć nie każdy pies do tego się nadaje.

Stowarzyszenie “Terranova”, istniejące od trzech lat, w tym roku po raz trzeci organizuje w Lidzbarku Welskim (29 lipca – 13 sierpnia) obóz szkoleniowy pracy wodnej. Weźmie w nim udział ponad 150 osób i około 70 psów z całej Polski oraz goście z Niemiec, Belgii i Francji.

Obóz ten jest bez wątpienia największa tego typu imprezą w kraju i wszedł do europejskiego kalendarza inicjatyw szkoleniowych.

Co roku pokazy oraz ćwiczenia psów (obok pracy wodnej, także zajęcia z posłuszeństwa, dogoterpii, agility) ogląda kilka tysięcy osób.

Członkowie stowarzyszenia “Terranova” są w zdecydowanej większości właścicielami nowofundlandów, gdyż ta rasa, chyba jak żadna inna, jest szczególnie przydatna do pracy w wodzie.

Nowofundlandy są niezwykłe – duże i łagodne, potrzebujące kontaktu z człowiekiem. Pozornie ociężałe, gotowe są do ciężkiej pracy w wodzie – po odpowiednim przeszkoleniu nowofundland jest znakomitym pomocnikiem w ratownictwie wodnym, doskonale się spisuje jako pies tropiący, potrafi ciągnąć na długich dystansach znaczne ciężary (w Kanadzie psy tej rasy używane były do rozwożenia poczty, w czym pomagała im także doskonała pamięć, pies po jednym razie zapamiętywał trasę, którą ma przejść).

Przyjazd do Lidzbarka Welskiego zapowiedzieli już Rita Breesch, międzynarodowy sędzia kynologiczny FCI oraz prezes Klubu Nowofundlandów Belgii – Koen Vanladuyt.

Bliższe informacje o obozie szkoleniowym na stronie internetowej: www.nowofundland.pl

 

(bd)

29 Czerwca 2006

http://www.gazetapomorska.pl/ – trzeba przejść na stronę “Brodnica”, tekst ma tytuł “Pies też ratuje”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *