Majówka RADZYŃ 2007 – relacja + wyniki certyfikacji pracy wodnej

W dniach 30 kwietnia – 6 maja 2007 roku w Radzyniu niedaleko Głogowa odbyła się tradycyjna coroczna Majówka zorganizowana przez Stowarzyszenie TRRANOVA przy bardzo aktywnym współudziale Dolnośląskiego WOPR.

W tym roku zgodził się nas przyjąć bez jakichkolwiek obaw Ośrodek Szkoleniowo – Wypoczynkowy WIKTORIA KRÓL, który tym samym gorąco polecamy wszystkim, którzy chcieliby spędzić czas wolny wraz ze swoim psem (www.wiktoria-krol.pl).

Cały tydzień Warsztatów Treningowych obfitował w dużą ilość zajęć.

Odbywały się zajęcia w zakresie pracy wodnej, agility (o czym zdążył już napisać Norbert), posłuszeństwa oraz groomingu.

DSC_0143DSCF9769DSCF9862

 

Wszystkie grupy pilnie przygotowywały się do mających zakończyć nasze Warsztaty certyfikacji oraz egzaminów – w piątek 4 maja odbyć się miały zawody agility organizowane przez Norberta przy udziale Ani Strączyńskiej, a w piątkowe popołudnie zaplanowane były zawody obiedence sędziowane przez Pana Sędziego Janusza Arnolda.

DSC_0009DSC_0193PICT0057DSCF9768

Niektórzy pilnie ćwiczyli z psami nawet i w nocy 🙂

 

W trakcie tygodnia ćwiczeń odwiedziła nas bardzo silna ekipa Dolnośląskiego WOPR, którego Prezes, Pan Krzysztof Skrzyniarz „przywiózł” nam ze sobą nie tylko całą furę sprzętu (łódź z wielkim poświęceniem wwiózł po prostu do jeziora Tomasz „Szaman” swoim wielkim autem), ale również dużą grupę zaangażowanych WOPR-owców, którzy poza zajęciami w wodzie przeprowadzili dwie bardzo ciekawe i pouczające sesje dotyczące ratownictwa medycznego.

DSCF9700DSCF9754DSCF9800DSCF9813DSCF9877PICT0061

 

DSCF9820DSCF9828

 

Wszystkim zapadł na pewno w pamięci wspaniały wieczór szantowy zorganizowany przez Anię i Marcina Strączyńskiego.

Brali w nim udział ABSOLUTNIE WSZYSCY uczestnicy Warsztatów, a podkreślić trzeba, że był to wieczór KARAOKE i dodatkowo wskazane były przebrania, co w niektórych przypadkach sumiennie było realizowane J

szanty1szanty2

W piątkowe popołudnie dotarła do nas z południa Francji po 13 – godzinnej podróży lotniczo – samochodowej sędzia prób pracy wodnej, Pani Marie – Claude Cresson Tahon, która okazała się nie tylko wspaniałym fachowcem w zakresie pracy z psami, jak i doskonałym hodowcą nowofundlandów.

Przede wszystkim okazała się jednak niezwykle miłą, ciepłą, cierpliwą osobą, która udzieliła nam ogromnej ilości cennych rad i wskazówek dotyczących pracy wodnej, wystaw, hodowli, groomingu.

Sobotnia certyfikacja odbyła się w niezwykle sympatycznej atmosferze, a Pani sędzia tak mocno angażowała się w swoje zadanie, że nie tylko pływała wraz z przewodnikami na pontonie, by dokładnie obserwować zachowanie psów podczas wykonywania zadania, ale również zdarzało się Jej rzucić się i wpław razem z notatkami J dobrze, że bardzo dzielnie asystowała jej Gosia Sieńko, nasz certyfikowany 🙂 tłumacz francuskiego 🙂

PICT0092PICT0308PICT0345a

Wyniki zawodów agility Norbert również już podał na portalu.

Wyniki zawodów obiedence poda Wam na pewno Agata, jak tylko wróci z dalekich wojaży 🙂

A  oto  obiecane  wyniki  certyfikacji :

 

KLASA SZCZENIĄT:

GIVEN POWER KRÓLOWA MORZ ( GIZMO ) – K. WIATROWSKI – 88 / 100 pkt.

 

KLASA MŁODZIEŻY:

ZORA POD GOŁYM NIEBEM – S. PYRKA –  96 / 100 pkt.

ANGEL KAŹKO SŁUPSKI (ARON ) – K. OTTENBREIT – 86 / 100 pkt.

ALDO KAŹKO SŁUPSKI – W. DZIDO – 67 / 100 pkt.

ZOOM POD GOŁYM NIEBEM – M. FITOWSKI – 67 / 100 pkt.

 

KLASA I:

UPADŁY ANIOŁ KUDŁATY DIABEŁ – D. GRUNER – 88 / 100 pkt.

FILS DE LA MER WICHROWE ŁAKI ( GIENEK ) – M. KOWALSKA – 88 / 100 pkt.

UMBRIAGA GNA KUDŁATY DIABEŁ – A. WOŹNIAK – 86 / 100 pkt.

RONIA – K. JANECKA ( NAJMŁODSZY PRZEWODNIK !!!!!!!!!!!! ) – 79 / 100 pkt.

 

Klasa II:

ISABEL z NIEDŹWIEDZIEJ GAWRY ( BELKA ) – N. KOZIAR – 90 / 100 pkt.

MERLIN Z PRZYSTANI WODNIACKIEJ – M. JANECKA – 72,5 / 100 pkt.

GOIA HARBOUR MASTER ZION BEAUTY – KOEN VANLANDUYT – 72 / 100 pkt.

SZAMAN STRZEMESKA STRUGA – T. SZYMANOWSKI – 57 / 100 pkt.

 

Klasa III:

HUGO AMBERSCHELL – M. SZEWCZYK – DZIDO – 95 / 100 pkt.

SHAGALA SZARA STREFA – A. WOŹNIAK –  86 / 100 pkt.

ATRA AZA DUET WICHROWE ŁĄKI – N. KOZIAR – 82,5 / 100 pkt.

 

KLASA IV:

CHICCO – KOEN VANLANDUYT –  49 / 100 pkt.

Tytuł BEST TEAM sędzia przyznała parze Szymon Pyrka – ZORA 🙂

 

Zdjęcia  autorstwa  m.in.  Norberta,  Doroty  Baranowskiej  oraz  mojego 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *