I Otwarte Zawody Pływackie – Lidzbark 2007 – relacja

wpis w: PW - Praca Wodna | 0

Zastanawiacie się co wspólnego mają zawody pływackie z psami?

Naszym zdaniem decydując się na pracę z naszymi psami, jako psami ratowniczymi, komfortową sytuacją jest stworzenie duetu – przeszkolony pies wraz z ratownikiem. Staramy się więc, podnosić nasze umiejętności pływackie, by dążyć do tego ideału.

Synoptycy zapewniali, że początek września będzie ciepły, ale prognozy niestety nie zawsze się sprawdzają… Idąc na plażę zastanawialiśmy się czy oprócz nas możemy jeszcze liczyć, ze ktoś wyjdzie z ciepłego domku ?

Na szczęście młodzież dopisała, trochę gorzej z chętnymi do klasy open -kobiety.

DSC_6552DSC_6546

Z drużyny WOPR WATERNIUF do zawodów przystąpiło 5 osób na 20 startujących w tym aż 4 Rozwadków i jeden Piotrek od Tweesterka.

Na zawody zjawił się również sam TWEESTEREK, ale dla niego nie przewidziano konkurencji

Ponieważ jego zdaniem w taką pogodę do wody mogą wchodzić tylko psy, postanowił wyciągnąć z basenu wszystkich, którzy się tam pojawiali.

Za naganne zachowanie na pomoście został przeniesiony na suchy ląd, gdzie dostał zadanie – pilnowanie naszych bułeczek 🙂

DSC_6599DSC_6606

Kiedyś uczono nas, że chwalenie się to coś złego i raczej nie wypada, ale czasy się zmieniają i teraz okazuje się, że to bardzo przydatna w życiu umiejętność, więc mam nadzieję, że nikt nie będzie miał mi za złe jeśli napiszę, że w naszym domu przybyło kolejnych 5 dyplomów z I miejscami !!!

Przyznaję się, że ja osobiście nie musiałam się bardzo napracować, bo startowałam w konkurencji sama, ale samo wejście do wody, to naprawdę spore wyzwanie.

DSC_6675DSC_6652

DSC_6577DSC_6648

I zawodnik – oj zimno !                    Inni się rozgrzewają

DSC_6665DSC_6614

Doping                                       Nasza Pani Prezes i Nasz Lekarz

Jedynym niestartującym Rozwadkiem, był mały Olo, ale już bardzo intensywnie trenuje na basenie, by do zawodów przystąpić za rok.

Bardzo ważnymi konkurentami naszej rodziny była rodzina Państwa Wiśniewskich z Lidzbarka- mają aż 4 ratowników ! Są lepsi od nas!

Po zawodach czekała na wszystkich gorąca herbata, później zupka z bułeczkami, których pilnował TWEESTEREK i oczywiście dyplomy i nagrody.

DSC_6702DSC_6734

DSC_6781DSC_7030

W sekretariacie bardzo dzielnie pracowała Kasia Wesołowska a Piotrek otrzymał dyplom za zajęcie 4 miejsca w kategorii open mężczyzn.

DSC_6960DSC_6980

Taka okazja …

DSC_7065DSC_7130

Na koniec nawet zaświeciło słoneczko. Warto było wyjść z domku, warto było wejść do wody!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *