Zaczynamy ćwiczyć agility

wpis w: Ćwiczenia | 0

Agility czy jak kto woli adżiliti po wpisaniu w słownik onetu wyświetla nam kilka tłumaczeń:

Wyniki tłumaczenia: agility

agility (Ectaco-Poland)

n, rodz. f
1 zwinność
2 zwrotność
3 obrotność
4 ruchliwość

Z tych czterech znaczeń ani jedno nie pasuje do naszych niufów i wydawałoby się, że już na wstępie powinniśmy dać sobie spokój to jednak i w tej dziedzinie nasz kudłacz może pokazać, co potrafi i przy okazji nauczyć się czegoś pożytecznego.

Na czym ta zabawa, przepraszam, sport polega?

Każdy zapewne spotkał się ( jest to przecież dyscyplina olimpijska) ze skokami koni przez przeszkody. Skoro koń może to, czemu nie niuf? I choć to nie o niufa chodziło tak najprawdopodobniej zrodził się pomysł przeniesienia końskiego toru przeszkód na psiejskie czarodziejskieJ.

Jak już wspomniałem, nasze psy nie są ani zwinne, ani zwrotne, ani ruchliwe, no może czasem obrotne, choć nie w słownikowym tego słowa znaczeniu 😀 więc nie będę się tu nastawiał na wytrenowanie czempiona bo z Border Collie nie mamy szansL

Zobaczcie jak one się ruszają:

Pojawienie się z niufem w klubie agility wzbudza trochę uśmieszków i powątpiewań, co ten koleś z tym słoniem tutaj szuka ale po kilku minutach gdy borderkolowcy zobaczą co nasz misiek potrafi podchodzą nieśmiało i przedstawiają się J hej, fajny pies a jak się wabi J nieźle skacze i do tunelu wlazł, że też się nie bał…

Ale żeby tak na żywca nie pójść na tor to rozejrzyjmy się trochę wokoło ile fajnych przeszkód zafundowali nam urbaniści. Na przykład słupki w mieście uniemożliwiające parkowanie, przecież to slalom. Upewniamy się, że nasz niuf ma czipa i nie ma konieczności zakładania kagańca w naszym mieście, zabieramy miśka na spacer i prawa, lewa, prawa, lewa, ćwiczymy slalom. Murki!!! Hop na murek, polecenie hop albo góra, jak kto woli i ćwiczymy radzenie sobie z lękiem wysokości.

Jak będziecie kreatywni to tor agility pojawi się wszędzie.

Na zachętę parę pikczersów, to jest początek zakładki agility, szczegóły i instrukcje obsługi nastąpią niebawem.

Zdjęcia wykonane na torze klubu de Luks we Wrocławiu.

Miłej zabawy i dajcie znać na forum czy was to rajcuje i czy macie ochotę ćwiczyć ze swoimi psiurwami.

Pozdrawiam,

Norbert, świeżo upieczony kierownik sekcji agility

CU

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.