Sprawozdanie z pracy za okres od września do maja

wpis w: Dogoterapia | 0

W tym roku szkolnym pracowałam z psami, jak dla mnie bardzo intensywnie. A zaczęło się to tak. Na obóz w wiatrakach zaprosiłam, już zaprzyjaźnione z pokazów w Mikołajkach media. Jeszcze będąc na obozie otrzymałam zaproszenie do radia Olsztyn. Gdzie byłam z Carmen i Bungee. Opowiadałam o ST i o Nowofundlandach.

Po tej audycji zadzwoniła do mnie Pani z Warsztatów Zajęciowych dla dzieci niepełnosprawnych. Warsztaty te są podzielone na 10 różnych pracowni.

Byłam u nich na 11 spotkaniach.

Na pierwszym spotkaniu zrobiłam pokaz slajdów i omówienie rasy i pracy w ST. Pokazaliśmy kilka sztuczek, mały Bungee zrobił kilka kółeczek wokół siebie, Carmen dawała łapkę lewą i prawą, dawała głos no i mizianko.
W kolejnych tygodniach odwiedzałam pracownie. Pracownie są podzielone na koła zainteresowań, więc robiliśmy różne rzeczy np. w pracowni internetowej pokazałam nasz portal i swoją stronę. Odpowiadałam na pytania i omawiałam różne zdjęcia, które pokazywały nasza pracę , szczeniaczki, wystawy itd.
W kolejnej pracowni zrobili mi nowofundlandy z deseczki i z metalu.
W kolejnej otrzymałam zrobioną puszkę po kawie oklejoną zdjęciami. Z każdej pracowni otrzymałam fajny gadżet.

Panie w tym warsztacie mają dzieci w wieku przedszkolnym, więc zostałam zaproszona do trzech kolejnych placówek. A że w naszych przedszkolach grupy są liczne, to bywałam w każdej grupie oddzielnie, w zależności od liczebności grup. Jedno z tych przedszkoli jest katolickie prowadzone przez siostry zakonne, inne mieści się przy UWM w Kortowie.

Następnie byłam zaproszona do placówki gdzie są dzieci od klasy O do gimnazjum. To szkoła niepubliczna nr 101. Tu też dłużej zabawiłam.

Potem przypomniano nas sobie w szkole nr 7, gdzie byłam dwa lata temu. Tu byliśmy z Carmen i Bungee oraz z moim Panem dyrektorem Generali, sympatykiem nowofundlandów. Niektóre dzieci mnie pamiętały. W tej szkole jest najwięcej dzieci, które mają nowofundlandy, mało tego oprócz jednego wszystkie z Ogrodów Ateny. Kolejną placówka było przedszkole, gdzie zaprosiła mnie moja klientka z pracy.

W ostatnim przedszkolu byłam w art. School, gdzie jestem zaproszona do współpracy od września. Poznałam wielu wspaniałych ludzi, otrzymałam wiele podziękowań od dzieci i pedagogów.

W wakacje … uwaga będę na pierwszym obozie w Polsce na którym, będzie dogoterapia i elementy z ratownictwa, ja na pierwszym turnusie Oskar Rozwadowski na drugim turnusie.

Nie pisałam Wam co na tych zajęciach wszystkich robiliśmy, bo byłoby to za długo. Więc te sprawozdanie napisałam w dużym skrócie.

Dla tych, co lubią szperać w internecie podam linki, do galerii niektórych placówek tam nas zobaczycie.

Warsztat Terapii Zajęciowej – szukajcie zdjęć zatytułowanych dogoterapia. :: Dogoterapia ::

Szkoła 101

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – WOŚP – Geleria

Szkoła podstawowa nr 7 – tytuł art. “LEKCJA Z PSEM RATOWNIKIEM”, “SPOTKANIE Z PSAMI RATOWNICZYMI”

 

podziekowania-kortowoprzedszkole-4podziekowanie-101

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *