Relacja z XI Festynu Integracyjnego o charakterze rekreacyjnym pod hasłem „Jesteśmy razem”

wpis w: Dogoterapia | 0

23 maja 2009 Olsztyn,XI Festyn Integracyjny o charakterze rekreacyjnym pod hasłem „ Jesteśmy razem ”

 

Po raz kolejny z inicjatywy Warmińsko – Mazurskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych, Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko – Mazurskiego oraz Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie   zorganizowano w Olsztynie festyn, na którym czynny udział brały osoby z ośrodków pomocy społecznej, organizacje pozarządowe i wolontariusze.

Głównym celem imprezy było przybliżenie dorobku artystycznego osób niepełnosprawnych, a także pobudzenie współpracy między partnerami społecznymi, organizacjami pozarządowymi, służbami społecznymi i wolontariatem. Intencją organizatorów była integracja osób niepełnosprawnych poprzez wspólną zabawę i wypoczynek.

Na scenie zaprezentowały się grupy wokalne, było też mini przedstawienie oraz konkurs ekologicznego stroju.

Na stoiskach wokół ryneczku można było pooglądać i kupić rękodzieła osób niepełnosprawnych wykonane w ramach zajęć z terapii.

Do udziału w festynie, dzięki kontaktom i współpracy z warmińsko – mazurskim sejmikiem osób niepełnosprawnych Beaty Kemesies, zostało zaproszone Stowarzyszenie TERRANOVA.

Na festynie stawili się reprezentujący TERRANOVA Carmen z Beatą i Dan z Agatą i Michałem a także nie reprezentujące żadnej organizacji Monika z Daną.

Mimo kapryśnej pogody psiaki dzielnie oddawały się mizianiu, głaskaniu i umilaniu tego dnia osobom niepełnosprawnym.

Oprócz tego dzieciaki malowały kolorowanki o tym jak bezpiecznie zachować się w obecności psa. I każde dostało potem dyplom „Super Dzielnego Przyjaciela Psa”.

Rodzice i opiekunowie mogli zasięgnąć informacji na temat działalności Stowarzyszenia oraz wykorzystania Nowofundlandów do pracy z ich dziećmi.

Kącik Stowarzyszenia odwiedził również Prezydent Miasta Olsztyna Piotr Grzymowicz wraz z Prezesem Warmińsko-Mazurskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych Tadeuszem Milewskim.

Beata otrzymała nowe propozycje współpracy ze Szpitalem Psychiatrycznym na oddziale dziecięcym, jak i z Domem Kombatanta.

Czas minął bardzo szybko.

Po tak ciężkiej pracy Carmen i Dan pojechali nad jeziorko aby się zrelaksować.

Było pływanie, skakanie z pontonu, bieganie, nie chciało się wracać.

A jak się okazało dla niektórych droga powrotna była dłuuuuuga…

Wiodła przez Amerykę… i pola Grunwaldu, gdzie Czarny Rycerz w swej Kudłatej zbroi złożył hołd rycerzom chorągwi wojsk Jagiełły J

Zapraszamy na kolejny festyn.

Autor relacji: Agata “Danonkowa”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.