Relacja – „Bezpieczne wakacje” w poznańskim starym ZOO

wpis w: Dogoterapia | 0

Impreza z cyklu „bezpieczne wakacje” organizowana była w poznańskim ZOO kolejny rok z rzędu.Zostaliśmy zaproszeni do współpracy, po raz drugi i był to dla nas wielki zaszczyt. Mieliśmy możliwość współtworzenia festynu wraz z Poznańskim Ogrodem Zoologicznym, Wydziałem Prewencji Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, a także sekcją Ratownictwa Medycznego Uniwersytetu Medycznego. Towarzystwo iście doborowe 😀

 

 Pogoda, jak i uczestnicy festynu nie zawiedli. Na niebie świeciło piękne słońce, a dookoła przewijały się tłumy dorosłych osób wraz z dzieciaczkami .

Na każdego czekała moc atrakcji: policjanci z Wydziału Prewencji uczyli dzieci jak bezpiecznie spędzić wakacje zarówno w domu, jak i nad kąpieliskiem; ratownicy medyczni informowali, jak należy postępować w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia, oraz uczyli wykonywania czynności z zakresu pierwszej pomocy (w tym resuscytacja małego dziecka!); no a my … uczyliśmy, jak postępować w kontakcie z psem.

 

 

Były pokazy, gry, zabawy, konkursy. Dodatkową atrakcją była obecność wozu policyjnego, karetki pogotowia, a także „Sierżanta Pyrka” – maskotki wielkopolskiej policji :).

 

 

Dzieci, oprócz spotkania z Canciem i Kalusią, miały także możliwość poznania Henia – nowofundlanda, pracującego w Komisariacie Wodnym Policji w Poznaniu (jedynej jednostki w Polsce wykorzystującej do swoich zadań psów-ratowników).

 

 

W ramach swojego „czasu antenowego” przeprowadziliśmy pogadankę z elementami pokazu na temat „bezpiecznego kontaktu z psem”- czyli wszystko to, co powinno wiedzieć dziecko, aby uniknąć ataku ze strony psa.

 

 

Dzieci chętnie wypowiadały się i ćwiczyły pozycje bezpieczne :).

 

 

 

 

Z uwagą obserwowały pozorację ucieczki przed atakującym psem.

 

 

 

Jednak największym zainteresowaniem cieszyło się…głaskanie piesków, podawanie karmy z dłoni, oprowadzanie psa na smyczy, wydawanie komend, no i robienie pamiątkowych fotek :D.

 

 

 

Prawdziwym strzałem w dziesiątkę okazało się zorganizowanie zabawy „bramkarz”.

 

 

 

Niestety każdy pies, nawet Cancio 😀 ma ograniczone możliwości fizyczne i ku jękom zawodu maluchów ustawiających się kilkakrotnie w kolejce, w końcu musieliśmy dać mu odpocząć.

Nasza obecność cieszyła się również dużym zainteresowaniem ze strony osób dorosłych, którzy nie tylko podziwiali urok osobisty i umiejętności naszych pupili:D , ale i zadawali wiele pytań szkoleniowych.

 

 

Widać takie spotkania są potrzebne zarówno małym, jak i dużym.

 

 

Serdeczne podziękowania dla:

Justyny Hajduk i Szymon Kujawy – naszych animatorów kącika plastycznego, którzy choć nie są członkami ST aktywnie włączyli się w organizację festynu.

 

„Psia rodzinka” w składzie Cancio, Kalusia, Agnieszka, Darek i Antoś

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *