Pomóżmy Razem

wpis w: Prasa o nas | 0

pomuzmy_razem

We czwartek 24go kwietnia koalicja stowarzyszeń i organizacji „Pomóżmy razem” zainaugurowała rok psa ratownika. W związku z tym odbyła się konferencja prasowa w przepięknie położonym pałacyku na Foksal w Warszawie.

W tym roku do koalicji dołączyły dwie organizacje, jedną z nich jest oczywiście Terranova.

 

Konferencję poprowadziła znana miłośniczka psów Pani Katarzyna Dowbor a przy stole konferencyjnym zasiedli przedstawiciele trzech służb ratowniczych, w których pracują psy:

Straż Pożarna, GOPR i Terranova. Każdy z nas przeprowadził prezentację pokazującą jak wykorzystywane są psiaki w naszych organizacjach. Przysłuchiwało się temu licznie zgromadzone grono dziennikarzy a sporo informacji w mediach świadczy, że jest duże zainteresowanie psem ratownikiem.

DSC_8426_1DSC_8481_1

Celem „Pomóżmy razem” jest promocja psa pracującego, doprowadzenie do zgody na wejście psa do urzędu, sklepu, czy na kąpielisko.

 

Oto co można znaleźć na stronie Pomóżmy Razem:

 

Służby ratownicze mają ogromne potrzeby. Często od zaangażowania ochotników zależy to, jak wiele psów będzie niosło pomoc osobom tonącym, zaginionym czy poszkodowanym po zejściu lawiny. A jeden pies ratowniczy może zastąpić nawet 50 ludzi. Dlatego w roku 2008 program „Pomóżmy razem” chce zwrócić uwagę społeczeństwa na ogromną rolę i zaangażowanie czworonogów w działalność ratowniczą oraz wesprzeć organizacje, które szkolą tych „cichych bohaterów”.

 

Kolejną inicjatywą jest plebiscyt na Psa Ratownika Roku!

 

W roku 2008 Organizatorzy programu „Pomóżmy razem” chcą uświadomić społeczeństwu, że pies ratownik to „cichy bohater”, któremu po udanej akcji ratowniczej także należą się laury.

Często nie zdajemy sobie jednak sprawy, że także w sąsiedztwie jest jakiś mały lub większy pies, który uratował życie dziecku, czy osobie starszej.

Dlatego w 2008 roku program „Pomóżmy razem” organizuje Plebiscyt na Psa Ratownika Roku. W Plebiscycie może wziąć udział każdy, kto zna psa, który przyczynił się do uratowania ludzkiego życia. Do plebiscytu można zgłaszać zarówno psy ratownicze, jak też inne, które przyczyniły się do ocalenia życia lub zdrowia. Wystarczy opisać zasługi czworonożnego ratownika i przesłać zgłoszenie.
 
Zgłoszenia można nadsyłać do 15 września br. Jury wybierze trzy najbardziej bohaterskie psy, które otrzymają odznaki oraz nagrody.

 

Szczegóły na stronie www.pomozmyrazem.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *