Obóz pracy wodnej w Lusowie koło Poznania

wpis w: 2005 - Lusowo | 0

Obóz pracy wodnej w Lusowie koło Poznania odbędzie się w terminie 23.07 – 30.07. Oto zdjęcia z obozu szkolenia pracy wodnej w zeszłym roku:


Poniżej prezentujemy zdjęcia miejsca w którym odbędzie się obóz:

Szkolenie to przeznaczone jest dla osób początkujących jak i zaawansowanych pragnących aktywnie pracować z swoimi psami zarówno sportowo jak i w dalekiej przyszłości w pracy ratowniczej.

Przeprowadzą go znani nam już z Lidzbarka i Zaniemyśla szkoleniowcy z Niemieckiego Klubu Nowofundlanda pod kierownictwem pani Nicole Harberer.

W chwili obecnej potwierdziło udział sześciu instruktorów niemieckich. Dodatkowo będą goście z innych klubów Nowofundlanda, np. z Belgii. Jednak precyzyjne dane będą znane w terminie późniejszym.

Podczas obozu planowane są następujące szkolenia:

– powtórzenie i rozszerzenie elementy pracy wodnej poznanych w zeszłym roku,

– powtórzenie i rozszerzenie elementy pracy na lądzie poznanych w zeszłym roku,

– elementy szkolenia posłuszeństwa – PT,

– podstawy szkolenia klikerem,

– zajęcia z socjalizacji i pracy grupowej psów,

– szkolenie z pracy węchowej w wodzie,

– szkolenie z pracy węchowej na lądzie,

– podejmowania akcji ratowniczej dynamicznie z płynącej łodzi,

– szkolenie z podstaw ratownictwa wodnego i  przeprowadzania pierwszej pomocy poszkodowanym,

– powtórzenie i rozszerzenie pielęgnacji oraz praktycznego przygotowania psów do wystaw i pracy,

– cowieczorne spotkania integracyjne, ogniska, wycieczki i zabawa, gdyż nie samą pracą człowiek żyje 🙂


Szkolenie pracy węchowej Nowofundlandów wykorzystywane jest w pracy poszukiwawczej – topielców lub zaginionych osób, są prowadzone w Polsce w służbach Policji, lecz są ewenementem w skali Europy. Dlatego obozem naszym  zainteresowane są również inne organizacje pracy lub ratownictwa wodnego z psami – Włoska Szkoła Cani Salvataggio czy Niemiecki Klub Nowofundlanda.

Będziemy mieli możliwość korzystania z łodzi hybrydowej przystosowanej i wykorzystywanej na co dzień do pracy ratowniczo – poszukiwawczej z Nowofundlandami oraz specjalistycznego sprzętu do szkolenia pracy węchowej Nowofundlandów.

Miejscem wybranym do naszego obozu jest ośrodek LaCosta w Lusówku. Powyżej widok domków w których będziemy nocować. Domki są dwuosobowe z dodatkową kanapą.

Koszt jednego noclegu wraz z pełnym wyżywieniem wynosi 50 zł, za cały okres obozu daje to 350 zł od osoby.

Możliwe jest przyjechanie całymi rodzinami.

Dodatkowo koszt przeszkolenia każdego psa wynosi 600 zł. Analogicznie jak w zeszłym roku jest to koszt opłacenia, diet i przejazdu szkoleniowców.
Konieczne jest wpłacenie zaliczki na konto Stowarzyszenia do dnia 30 kwietnia ze względu na rezerwacje domków oraz szkoleniowców.

Przedpłaty proszę przekazać na konto WBK – Stowarzyszenie Terranova – 27 1090 1346 0000 0001 0248 4098 z dopiskiem “zaliczka na udział w obozie szkoleniowym Lusówko”.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *