Dzień 2 (niedziela)

wpis w: 2005 - Lidzbark, Galeria | 0

dz2ranoPo śniadaniu rozpoczęliśmy pracę w wodzie. Jako pierwsi do ćwiczeń przystąpili najbardziej zaawansowani, czyli grupa czerwona – psy, które uczestniczyły w obozie w zeszłym roku i kontynuowały pracę indywidualnie ze swoimi przewodnikami w trakcie sezonu. Zajęcia prowadzili Daisy i Koen.

 


Pierwsze próby wypadły całkiem nieźle. Psy wykonały wszystkie zadania – przynosiły aporty z wody, od ludzi, zanosiły obiekt do osoby w wodzie, holowały łódź. Przewodnicy również pamiętali co do nich należy J

 

Rano odbyła się także druga część wykładu dotyczącego dogoterapii, prowadzonego przez Hanię Wojciechowską-Cioć z fundacji „Właśnie tak”– rewelacja !!!!
dz2dogo

Po obiedzie o 14.00 zeszliśmy na plażę, gdzie w obecności wieluset osób Stowarzyszenie Terranova zorganizowało pokazy dla mieszkańców i gości Lidzbarka. Jako pierwsi wystąpili Ania i Robert Majewscy z Warszawy z owczarkami niemieckimi Sarą, Larusem i Aro – pokazali nam tresurę psa na posłuszeństwo od małego 6-miesięcznego szczeniaka do tego, co potrafi dorosła suka- wicezwyciężczyni Polski IPO I. Pokazali nam również szkolenie psa obronnego oraz krótki pokaz PT nowofundlandów tresowanych przez nich.

Kolejnym punktem był pokaz zdolności naszych psów.
dz2pt

Kilka ćwiczeń wykonały: Hugo z Magdą, Szaga z Agatą, Bilka z Wojtkiem i Joka z Anią.
dz2pokazyNajbardziej widowiskowe były oczywiście skomplikowane zadania zaprezentowane nam przez Belgów Koena z Luną i Cziko oraz Daisy z Riką i Balu. To co potrafią zadziwiało nawet tych, którzy mają sceptyczne podejście do psów. Były także tak spektakularne pokazy jak skoki z motorówki czy ratowanie osoby znajdujacej się pod wywróconym pontonem.
dz2woda

Na plaży otworzyliśmy sklepik z gadżetami niufkowymi.
dz2sklepdz2pr

Odbyły się też dzisiaj zajęcia z lekarzem weterynarii Malwiną Lisiecką, córką opiekunki Hery i Szanty. Uczyliśmy się jak udzielić pierwszej pomocy czworonożnym przyjaciołom. Po kolacji wyjeżdżała już pani Hania – wyjazd opóźnił się znacznie gdyż kolejka chętnych do przetestowania ich psa pod kątem przydatności do dogoterapii nie miała końca. Renia Dreliszak rozstawiła przeszkody do agility – zainteresowanie przerosło oczekiwania wszystkich. Kolejka do ćwiczeń na torze jak za starych dobrych czasów.
dz2agi

Wieczorem oczywiście podsumowanie dnia z udziałem uczestników i gości przy metrze belgijskiego piwa.

 

więcej w galerii >>

pokazy w galerii >>

 

 

 

Dokonaliśmy podziału na grupy ćwiczące w wodzie i PT na poniedziałek:

Grupa „czerwona”

Grupa „zielona”

Grupa „żółta”

Grupa „niebieska”

Joka – Anka

Shagala – Agata

Billa – Wojtek

Atma – Grzegorz

Hugo – Magda Dz.

Mela – Magda W.

Mika – Magda W.

Carmen – Beata

Besi – Monika

Tabasco – Renia

Szaman – Tomek

Majka – Nina

Carter – Norbert

Balbina – Iza

Aza – Norbert Koziar

Belka – Ania Koziar

Amanda – Tomek

Max – Tadeusz

Goli – Dorota

Jenis – Dorota

Atena – Kasia

Cremona – Danka

Achai – Monika

Chimera – Mieczysław

Tytoń – Rysiek

Amber – Ania

Albert – Michał

Toffi – Renia

Nakano – Sławek

Moli – Sławek

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.