Impreza wodna z psiakami

wpis w: Zaproszenia | 0

SroWOPR_Logo
Witajcie,

Zapraszamy do współpracy w ramach programu “Wodny Świat Psa Biszkopta”.

Program współtworzony jest przez Ośrodek Sportu i Rekreacji Miasta Stołecznego Warszawy w Dzielnicy Wola oraz Środowiskowe Warszawskie WOPR. Partnerem programu są również organizator akcji społecznej i programu “Pomóżmy Razem” i Urząd Dzielnicy Wola M. St. Warszawy.

Program ma na celu:

  • zapoznanie dzieci w wieku przedszkolnym z zasadami bezpiecznego zachowania się podczas wakacyjnego wypoczynku w pobliżu zbiorników wodnych
  • zapoznanie dzieci z pracą psów ratowniczych
  • zapoznanie dzieci z zasadami zachowania wobec psów pracujących
  • popularyzowanie wiedzy o psach ratowniczych
  • popularyzowanie nauki udzielania pierwszej pomocy

W ramach programu planowane (i już realizowane) są wizyty w przedszkolach znajdujących się na terenie M.St. Warszawy. Dzieci mają okazję zapoznać się z psiakami a my oswajamy nasze psiaki w obcowaniu z tak liczną i energiczną grupą jaką są przedszkolaki 😉

Kulminacyjnym punktem całego programu (oficjalnym rozpoczęciem) będzie impreza odbywająca się 27 czerwca w godzinach porannych na pływalni “Foka” w Warszawie przy ul. Esperanto.

Dzięki uprzejmości Dyrektora OSiRu mamy okazję zaprezentowania umiejętności psiaków w basenie!. Dzień po imprezie basen zamyka się na przerwę technologiczną, więc nie ma problemu z kąpielą psów. Jest to okazja do pokazania “z bliska” jak szkolą się i pracują psy ratownicze. Możemy nawet wrzucić do wody łódkę wiosłową i przeprowadzić jakąś pozorowaną akcję ze skokiem z łodzi.

Swoją obecność zapowiedzieli “oficjele” – burmistrzowie i ludzie z urzędu miasta. Oprócz tego relację z całego wydarzenia zdawać będą stacje telewizyjne i radiowe. Jest to więc świetna okazja do zaprezentowania naszych organizacji.

Serdecznie zapraszam Was do udziału w tej imprezie jak również w całym programie.

Zaproszenie do udziału w tym przedsięwzięciu przesyłam zarówno do przedstawicieli Stowarzyszenia Terranova jak i członków Dolnośląskiej Grupy Operacyjnej mając nadzieję, że wspólny udział w tej akcji da Nam okazję do spotkania i wymiany doświadczeń w zakresie psów ratowniczych.

plakat

Będę wdzięczny za informację odnośnie możliwości waszego uczestnictwa w tym wydarzeniu.

Pozdrawiam serdecznie!

Tomasz Draczyński – Środowiskowe Warszawskie WOPR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *