Ben’s memory

wpis w: TĘCZOWY MOST | 0

CHPL Ocean’s BLOOMING BILLOW (zwany Benkiem, Benem, Beniem, Beniaminem, Bencwałem)

 05.01.1996 – 24.05.2007

 

 

Pamiętam doskonale dzień, w którym Benek pojawił się u nas w domu…

Był ostatnim szczeniakiem z miotu, który został u Oli Dobrut. Jedno ogłoszenie w „Moim psie”, jeden telefon. Przyjechał z rodzicami, na tylnym siedzeniu dużego fiata. Brakowało mu ok. 10 cm od czubka głowy do sufitu J Taki był malutki. Benek od początku był psem wyjątkowym.

  

   

W tym samym czasie mieliśmy 17-letnią, ciężko chorą cocker spanielkę – Sonię. Benek przez dwa dni wspólnego życia z Sonią nic nie jadł, leżał tylko przy niej i ogrzewał ją swoim puchem…. Miał 2,5 miesiąca. W wieku 7 miesięcy poszłam z nim na kurs PT1. Ben zdał go z wynikiem bardzo dobrym uzyskując 197/200 pkt! Podczas próby agresji, na którą jeszcze jako głupia nastolatka z ciekawości poszłam z Benkiem, zrozumiałam jak wyjątkowego psa los nam zesłał. Benio rzucił się na sąsiadujące psy w obronie pozoranta… Taranował je ciałem. Gryźć nie umiał. Zębów używał tylko do patyczków i kości. Nigdy nie słyszałam jak Benio warczy. Kochał ludzi i wszystko co żyje.

  

  

  

   

  

  

O nowofundlandach nie mieliśmy pojęcia. Gdyby, ktoś nam wtedy powiedział, że to psy o niesamowicie wrażliwym charakterze, kochające bez granic, oddane i po prostu dobre… zastanowilibyśmy się czy jesteśmy odpowiedni dla tej rasy. A tak spotkało się dwóch wrażliwców.

                                                                                                      

Te 11,5 roku zleciało szybko. W trakcie nich poznawaliśmy rasę, wspaniałych ludzi, zasmakowaliśmy bakcyla wystaw, pływania, wypadów z psem za miasto. Ale nie to było najważniejsze. Przede wszystkim sami się zmieniliśmy. Benio nauczył nas spokojnego podejścia do życia, nieco olewczego, pełnego optymizmu, z wielkim poczuciem humoru. Nauczył nas dobroci do wszystkiego, co żyje nie ważne na wygląd i charakter.

 

Ostatnie dwa lata były walką z czasem i starością Benia. Leczony na serducho, borykający się z problemami z siusianiem i ostatnie – problemami z chodzeniem (schodzeniem po schodach) nadal pozostawał przepięknym, ujmującym psem. Rozbrajającym swoim podejściem do życia, ufającym nam nawet podczas swoich gorszych dni, kiedy nogi odmawiały posłuszeństwa, kiedy upał dawał się we znaki, kiedy brakowało powietrza….

  

 

Wśród ludzi spotykanych na osiedlu zawsze wzbudzał pozytywne uczucia, wywoływał miły uśmiech na twarzy. Obcy ludzie podchodzili i życzyli mu dużo zdrówka.

Benek był naprawdę wyjątkowym i pięknym psem……

  

 Chciałabym podziękować przede wszystkim mojemu tacie, który ostatnie lata poświęcił na zapewnienie Beniowi spokoju fizycznego i psychicznego. Który stworzył mu komfortowe warunki do przeżycia tych 11,5 lat życia. Który był z nim 24 godziny na dobę, który przeprowadził się do mieszkania babci, aby Beniowi było łatwiej schodzić po niższych schodach.

Wielkie podziękowania również dla świetnego kardiologa Magdy Garncarz, która przedłużyła Beniowi życie właśnie o te 2 lata, która co miesiąc z wielką czułością i indywidualnym podejściem sprawiała, że Benek po każdym badaniu brał od niej smakołyki, jako od jedynej obcej osoby.

Dziękuję również Oli Dobrut, która stworzyła tak wspaniałego psa, która zawsze służyła swym doświadczeniem, oraz pomagała w załatwieniu leków dla Benia z hurtowni. Olu dzięki również za Dziudzię…..

Dzięki dla Krzysia od Gonza, który przez ostatnie miesiące woził Benka na wizyty kardiologiczne swoim samochodem dostawczym, gdyż tylko do takiego auta Benek był w stanie wejść oraz który przyjechał i ostrzygł Benia, aby łatwiej znosił upały…

 

DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA OKAZANE SERCE – Benek po prostu wzbudzał w ludziach dobre uczucia 😉

Dzięki Beniu, że poprostu byłeś! Czekaj na nas…..

 

                                                                                                                                                             Paula i …..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *