Relacja z wizyty w przedszkolu w towarzystwie WOPR-u.

wpis w: Dogoterapia | 0

WAKACJE TUŻ TUŻ, czyli uczymy dzieci zachowania nad wodą.

 

 

We wtorek 23 czerwca stawiliśmy się z Martą, Tomkiem i Filipem na ulicy Wawelberga 10. W tym składzie odwiedziliśmy Prywatne Przedszkole Lauder-Morasha.

I musze Wam powiedzieć, że nawet nie myślałam jakie teraz „zabezpieczenia” są w przedszkolach. Oprócz wcześniej wysłanej pisemnej informacji z danymi osoby i psa, które wezmą udział w zajęciach, sprawdzeniu tych danych przy wejściu przez pana ochroniarza, zostaliśmy poddani kontroli. Sprawdzenie plecaków pod kątem niebezpiecznych narzędzi oraz konieczne było przejście przez bramkę do wykrywania metalu. Co się porobiło w tych czasach.

 

Po przekroczeniu punktu kontroli dalej już było bardzo sympatycznie. Zostaliśmy przywitani przez wychowawców, a że pogoda była piękna ustaliliśmy iż zajęcia odbędą się na dworze.

 

Czekamy.

Wychodzi pierwsza grupa i dają się słyszeć głosy: „ o pies”, „ jaki duży”

Wychodzi druga grupa i to samo :”o jaki pies” , „prawdziwy pies” J

 

Na początek ciocia Marta zorganizowała zabawę, dzięki której mogliśmy się przywitać. My siedzieliśmy z Danonem w środku kółeczka i obserwowaliśmy.

 

Po czym przyszła kolej na zapoznanie z tym „prawdziwym, dużym psem”.

Każde dziecko podchodziło do nas i po zadaniu pytania „czy mogę pogłaskać psa?” witało Danona.

 

Przyszła kolej na przedstawienie Ratowników i rozszyfrowanie napisu, który każdy ratownik ma na koszulce (RATOWNIK WOPR).

Dzieci dzielnie odpowiadały na pytania i brały udział w dyskusji nt ratownictwa.

 

Kolejna zabawa to tzw „tama”, czyli podzielone dzieci na 2 grupy ( 1 gwizdek, 2 gwizdki) na określony sygnał ratownika musiały przebiec na drugą stronę ratowników, tak aby ratownicy ich nie złapali. Ratownicy stali w środku i ich zadaniem było złapanie dziecka. Ci którzy zostali ujęci budowali TAMĘ obok ratowników.

Po zabawie – kolej na pytania do ratowników oraz zapoznanie z psem, jego wyposażeniem oraz funkcją jaką może spełniać.

 

Dla utrwalenia dzieci otrzymały nasze książeczki „Bądźmy bezpieczni nad wodą – nowofundlandy uczą bezpiecznych zachowań”.

Najaktywniejszy przedszkolak otrzymał od ratowników nagrodę – delfinka do nauki pływania, a każdy koszulki z napisem „ Będę ratownikiem”.

 

Zapoznaliśmy również przedszkolaki z zasadami zachowania wobec psów, ćwicząc także bezpieczne pozycje w razie ataku psa.

Po czym jeszcze raz każdy mógł pogłaskać i przytulić Daniołka.

 

Na koniec dostaliśmy ALBUM prac dzieci, zawierający rysunki nt psa i ratowników. Dziękujemy bardzo.

A na koniec seria wspólnych zdjęć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *