Dzień 7 (piątek) – zawody, testy egzaminy

wpis w: 2005 - Lidzbark, Galeria | 0

Dziś od rana pełna mobilizacja psów i przewodników. Niektórzy zdenerwowani właściciele nic nie jedzą. Psy wyczuwają napięcie i stres towarzyszący zawodom i testom pracy w wodzie.

Najpierw grupa czerwona,

czyli zaawansowana. Każdy z psów po kolei, według wylosowanych numerów, ma 4 zadania do wykonania. Przyniesienie aportu z wody z odległości ponad 50 m, przyholowanie pontonu za linę z odległości 50 m, przyniesienie na brzeg manekina z odległości ok. 30 m i podpłynięcie do osoby żywej oraz holowanie jej do brzegu – z odległości ok. 30 m. Psy zawracają, ćwiczą z większym lub mniejszym entuzjazmem w asyście licznej publiczności.

Dla wszystkich właścicieli wyznaczona została granica możliwości wejścia do wody – do miejsca gdzie pies jeszcze idzie – to ok. 5 m od brzegu, jeśli przewodnik przekroczy linię wyznaczoną palikami, ćwiczenie nie zostaje zaliczone.

Grupa mniej zaawansowana podzielona została na podgrupy i każdy pies ma do wykonania 3 zadania – przyniesienie aportu, odebranie aportu od osoby obcej w wodzie i odebranie aportu z materaca, wszystko z odległości ok. 30 m od brzegu.

Sędziami są oczywiście goście z Belgii, nikt z nas nie zna zasad stawiania ocen, ani punktacji.

Po pracy wodnej zawody posłuszeństwa – starsze psy przechodzą zadania z programu PT, u młodszych testowane są podstawy. Sędziują Ania i Robert.

Po obiedzie konkurencja agility w 3 grupach – psy biegające bez smyczy, psy na smyczy i grupa początkująca, która biegała po krótszym torze. Sędziuje Renia.

 

Wieczorem podsumowanie dzisiejszego trudnego i męczącego dnia z udziałem wszystkich gości, sędziów i przewodników. Koen podsumował nasz obóz jako bardzo wartościowe doświadczenie i ważny krok wykonany przez wszystkich, a szczególnie początkujących i obiecał, że przy dalszej pracy tak pełnej zapału i motywacji jesteśmy w stanie doskonale reprezentować Polskę na międzynarodowych zawodach. Goście obiecali nam dalszą pomoc i współpracę. Wstępnie zaplanowaliśmy, że w przyszłym sezonie również odbędzie się w Lidzbarku obóz, na który wszystkich serdecznie zapraszamy.

 

WYNIKI POSZCZEGÓLNYCH GRUP W PRACY WODNEJ SĄ NASTĘPUJĄCE:

  1. GRUPA ZAAWANSOWANA – zawody „Lidzbark Trophy”. Możliwe było do zdobycia 100 pkt.

1. JOKA pod przewodnictwem Ani – 92 pkt

2. HUGO z Magdą Dzido – 86 pkt

3. MIKA z Magdą Wiśniewską i ATMA z Grześkiem – po 81 pkt.

5. SZAGALA z Agatą – 71 pkt

6. BILA z Wojtkiem – 62 pkt

7. MELA z Magdą Wiśniewską – 60 pkt.

 

  1. GRUPA POCZĄTKUJĄCA – test przydatności do pracy wodnej. Oceny były opisowe, psy podawane są w kolejności alfabetycznej:

 

– OCENA DOSKONAŁA: Amanda, Amber, Atena, Aza, Chimera, Cremona, Goli, Jenis, Maja, Tabasco, Toffi, Tytoń,

– OCENA BARDZO DOBRA: Achti, Albert, Balbina, Bela, Bessy, Carmen, Carter, Max, Molly, Nakano, Szaman,

 

W zawodach PT w grupie zaawansowanej najlepszym, bezkonkurencyjnym psem był TABASCO z Renią, który zdobył maximum, czyli 200 pkt.

 

W konkurencji agility po 3 dogrywkach w grupie zaawansowanej nie udało się wyłonić zwycięzcy i na najwyższym podium stanęły SZAGALA z Agatą i JOKA z Anią.

 

Zwycięzcy otrzymali puchary, medale i nagrody ufundowane przez sponsorów. Psy dostały po kości. Osobne nagrody ufundowane zostały dla brązowych niufków, ponadto najlepszym potomkiem psa VITO Terra Atlantis pracującym w wodzie głosami Belgów wybrana została CREMONA z Ogrodów Ateny.

 

Niestety dziś musieli pojechać nasi goście i wieczorna zabawa odbyła się już bez nich.

Ponadto w nocy nieznani sprawcy pomalowali Prezesowi auto pastą do zębów, co spowodowało konieczność prowadzenia wnikliwego dochodzenia.

 

galeria dnia >>

zakończenie obozu >>

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *