Rusza sekcja pomocy psom

Zarząd Stowarzyszenia TERRANOVA uchwałą z8/2022 reaktywował  sekcję pomocy. Ci którzy nie pamiętają albo nie znają początków Terranovy informuję, że Stowarzyszenie nasze powstało w dwóch celach: propagowaniu i organizowaniu pracy z nowofundlandami i właśnie niesieniu pomocy psom tej rasy i będących w jej typie czyli ratowaniu ich z fatalnych warunków, przekazywaniu do adopcji. To mamy wpisane w statut. Przez wiele lat sekcję prowadziła Agnieszka Palus-Wróblewska, ale niestety wobec ogromnych kosztów a także minimalnej pomocy innych członków była zmuszona złożyć rezygnację i sekcja została uśpiona. Ale i tak udało się pomóc wielu psom (ich losy są opisane na portalu). Teraz na pewno pod kierownictwem Agnieszki Sokołowskiej wspieranej przez Iwonę Grabarz – obie dziewczyny dające się pokroić byle tylko uratować każdego potrzebującego niufa (znacie je dobrze choćby z fb ABC) sekcja pomoże wielu opuszczonym i nie mającym szczęścia w życiu psiakom. Agnieszka i Iwona mają ogromne doświadczenie i wiedzę w tej dziedzinie, ale bez Waszej a k t y w n e j pomocy ich praca będzie bardzo trudna. Przeczytajcie proszę regulamin sekcji, w punkcie 2. znajdziecie pole do działań dla każdego z nas. Liczymy na pomoc w szukaniu domów tymczasowych, hotelików w waszej okolicy, behawiorystów czy klinik które po niskich kosztach mogą nam pomagać – pytajcie ludzi, czasem zupełnie przypadkowe kontakty dają wielkie możliwości. Będziemy Was też prosić o sprawdzenie takich miejsc. Wszystkie informacje przekazujcie proszę Agnieszce na messengera albo wysyłajcie mailem na nasz adres stowarzyszenia.
Ważną kwestią jest finansowanie sekcji. Rzez jasna sekcja będzie korzystała ze środków wypracowanych przez Terranovę ale jak sobie zdajecie sprawę pomoc generuje duże koszty a nasze możliwości są jakie są. Dlatego będziemy organizować dedykowane zbiórki pieniężne i rzeczowe. Prosimy was oczywiście o wpłaty, ale też o szukanie firm które mogą nam przekazywać dary – karmę i wszystko co może się przydać . Mamy gdzie przechowywać te rzeczy. Będziemy też organizować bazarki – zgłaszajcie się do Agnieszki z każdym pomysłem pomocy bardzo was proszę. Każde uratowane psie serce a szczególnie serce nowofundlanda to bezsenna nagroda i wielka radość prawda?
Przypominam, że pomimo, iż Stowarzyszenie Terranova nie ma statusu Organizacji Pożytku Publicznego to statutowo realizuje działalność pożytku publicznego (opisaną w katalogu ustawy o działalności pożytku publicznego) i dlatego osoby rozliczające się z PIT czy CIT mają prawo do odliczania faktycznie ponoszonej darowizny na rzecz Terranovy od podstawy swojego opodatkowania (max.6 % od dochodu/przychodu darczyńcy w przypadku PIT i 10 % w przypadku CIT). Darowizny pieniężne odlicza się na podstawie dowodu przelewu na rachunek Stowarzyszenia ( na wszelki więc wypadek żeby nie było wątpliwość lepiej w tytule wpłaty napisać darowizna na cele statutowe ) a niepieniężne dowodu na którym będą dane darczyńcy , wartość przekazanej darowizny i oświadczenie przedstawiciela Stowarzyszenia o jej przejęciu (możemy przygotować trafaret takiego pisemka) . Nie marzymy o tak wysokich darowiznach ale każda kwota jest istotna szczególnie w przypadku potrzeb na ratowanie psów, ale jeśli nie będzie ona stanowiła obciążenie budżetów darczyńców ze względu na możliwość odzyskania jej przy rocznym rozliczeniu podatku, to może łatwiej i hojniej otworzą się Wasze portfele. Wszystkie darowizny, koszty przeznaczane na pomoc każdemu psu będą na bieżąco rozliczane i podawane do Waszej wiadomości.
Liczymy na Was 🙂
 
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *