Pielęgnacja uszu i oczu

wpis w: Pielęgnacja | 0

Zwisające uszy nowofundlanda mogą być niestety siedliskiem wielu chorób. Najczęściej spotykana jest niestety grzybica :(((

Dlatego w trosce o zdrowie psa staramy się regularnie czyścić mu uszy. Sam zabieg (przy zdrowym uchu) nie jest nieprzyjemny, a może dla psa być np. sposobem pozyskania łakoci. Ważną rzeczą jest to, aby od szczeniak przyzwyczajać naszego pupila do tego typu zabiegów.

W celu ułatwienia sobie pracy zaopatrujemy się w pęsetę , watę higieniczną oraz płyn do czyszczenia uszu (do nabycia w gabinetach weterynaryjnych oraz sklepach zoologicznych). Regularne przeglądanie i czyszczenie uszu może uchronić naszego psa przed za późnym rozpoznaniem np. zapalenia ucha, czy też grzybicy.

Zawsze przy czyszczeniu uszu zwracamy uwagę na zapach jaki z nich się dobywa, jeśli to nas niepokoi należy natychmiast skontaktować się z weterynarzem.

Oczy – spotkałam się z wieloma teoriami na temat przemywania i czyszczenia oczu psa, na pewno ważną rzeczą jest przyzwyczajenie szczeniaka do zakraplania oczu. Ja zdecydowanie nie jestem zwolennikiem przemywania jeśli nic się złego nie dzieje się z oczami……..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *