Dzień 9 (niedziela)

wpis w: 2004 - Lidzbark | 0

Niedziela 04.07.2004

Dzisiejsze przedpołudnie dla ogółu obozowiczów było wolne od zajęć.
Część z niufów wyjechała na Warmińską Wystawę Psów Rasowych do Olsztyna: m.in. reprezentanci lidzbarskiej hodowli “Z Ogrodów Ateny” Danusi i Wojtka Rozwadowskich ( WIELKIE GRATULACJE dla ich piesków za rewelacyjne rezultaty !!! ), IOCA Canaria Ani Strączyńskiej oraz równiez i nasz HUGO Ambershell.

Natomiast popołudnie było zarezerwowane na spotkanie organizatorów naszego obozu i naszych niemieckich oraz belgijskich przyjaciół z przedstawicielami lokalnych mediów.
Tuż po tym rozpoczął się przemarsz niufów z przewodnikami z lidzbarskiego Rynku na plażę miejską, który wywołał olbrzymie zainteresowanie mieszkańców i wczasowiczów, którzy – jeśli wcześniej nie wiedzieli o planowanym pokazie na plaży – całymi rodzinami dołączyli do nas i razem z naszymi niufami maszerowali w kierunku plaży, gdzie zaplanowane były pokazy z udziałem profesjonalnie przygotowanych psów z Belgii i Niemiec.

Tłumy były jak na niepewną pogodę i jeszcze nie w pełni rozkręcony sezon bardzo duże – Rycho Kuflewicz zadał sobie trochę trudu i mozolnie przeliczył widzów znajdujących się na pomostach – naliczył ich ok 300, a gdzie łąka, górka, brzeg – liczymy że było około tysiąca osób!!
lidzbark47lidzbark439lidzbark449

Pokazy natomiast to pełen profesjonalizm naszych zagranicznych gości!!

lidzbark476lidzbark4130lidzbark4133
Odbieranie pozorantów przytomnych i nieprzytomnych, odbieranie pozorantów wyskakujących z łodzi do wody, holowanie łodzi na pokładzie której były cztery ( !! ) osoby i dwa psy – w przybliżeniu jest to ciężar ok. 500 kg!!!!!   
lidzbark474lidzbark476lidzbark489

A na zakończenie wszyscy chętni mogli podejść do naszych psów, zrobić sobie z nimi zdjęcia, porozmawiać na temat rasy z przewodnikami.
Udało nam się wzbudzić na tyle duże zainteresowanie rasą i naszą pracą na obozie, że wiadomo mi juz o conajmniej kilku przypadkach telefonów w sprawie  planów zakupu niufa i poważnego zainteresowania ewentualną pracą wodną.
lidzbark4117lidzbark4118lidzbark410

To na tyle jesli chodzi o niedzielę.
lidzbark4139lidzbark4145lidzbark485
lidzbark415

 

więcej zdjęć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *