Dzień 11 (wtorek)

wpis w: 2004 - Lidzbark, Galeria | 0

Dzień 11 06.07.2004

do południa

Standardowo zajęcia przedpołudniowe miały charakter “bezwodny” ( i całe szczęście – wczorajsze ognisko dla niektórych z nas skończyło się przed 6 rano)

W dalszym ciągu doskonaliliśmy z naszymi futrami podejmowanie aportów ( jednego z dwóch wyeksponowanych ) poprzez ustne skierowanie psa do lewego bądź prawego – TO DZIAŁA!!!
I w dalszym ciągu dla wszystkich chętnych były również ćwiczenia metody klikerowej – choć, niestety, trzeba zaznaczyć,że do tej metody chętnych przewodników jest więcej, niż chętnych niufów :o)

Bardzo dużym utrudnieniem dla naszych psich panów jest obecność kilku pięknych psich pań – ale pracować z psami trzeba w każdych warunkach!!
lidzbark111lidzbark112

po południu

Wykorzystując to, iż zaczęło mocno wiać, Nicole postanowiła przećwiczyć z nami wszystkie dotychczasowe poznane zadania, ale ze względu na dość wysoką falę było to wcale niełatwe dla naszych podopiecznych.
Sytuacja była dla nich całkowicie nowa, ale dzisiejsze popołudnie miało dość przełomowy charakter.
Mianowicie kilka niufów, które pracowały dotychczas nie do końca chętnie czy też nie do końca w takim tempie, jakby życzył sobie tego przewodnik, “przekroczyły pewną barierę”, jak to określiła Nicole.
Zaczęły robić to, co powinny w tempie takim, jak powinny, A PRZEDE WSZYSTKIM ZACZĘŁY TO ROBIĆ PO PROSTU Z PASJĄ!!

Trzeba było zobaczyć, jak daleko wypływały na naprawdę wzburzone jezioro za pontonami, na których byli ich przewodnicy!!
Jak chętnie podejmowały linę z pontonu, na którym dzielnie wiosłował ramionami jeden z naszych niemieckich instruktorów i równie chętnie holowały go potem do brzegu!!
Dla mnie bomba!!

Dzisiejsze zajęcia bardzo nas wszystkich bojowo nastroiły i jeśli ktos miał choćby cień wątpliwości, czy jego niuf jest dobrym materiałem na ratownika, to dziś przestał je już mieć.
lidzbark113lidzbark114

Pozdrawiamy z Lidzbarka

 

więcej zdjęć

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *