Dzień dziecka – Kunice i Gniewomierz

wpis w: PW - Praca Wodna | 0

Część! To znowu ja – niufek Raja. Chciałam Wam opowiedzieć o tym co zrobiliśmy z Merlinkiem na dzień dziecka dla najmłodszych.

Nasi znajomi ratownicy z WOPR Legnica organizowali dla dzieciaków pokazy na swoim ośrodku w Kunicach. Naszym zadaniem było zrobienie małego pokazu a przy okazji zrobiliśmy sobie całkiem intensywne szkolenie. Do wspólnego pływania zaprosiliśmy Sarę ze swoim Ludziem Mateuszem, a także mojego sympatycznego kolegę Orsa wraz z jego Człowiekami – Lucyną i Krzysztofem.

cwiczenia1cwiczenia2

cwiczenia3cwiczenia4

cwiczenia5cwiczenia6

Dużo różnych atrakcji takich jak przewózki dzieciaków po jeziorze, gry i zabawy na lądzie, wizyta Miss Południowej Wielkopolski, konkursy dla najmłodszych, poczęstunek przygotowany przez WOPR i moich Ludziów.

Po ćwiczeniach nasi Ludziowie odpoczywali albo w sposób wylewny okazywali nam swoje uczucia:

odpoczynekmilosc_orso

Ja już od jakiegoś czasu także mocno ćwiczę w wodzie różne sztuczki, które tylko ja będę robiła w wodzie. W Kunicach opanowałam nową umiejętność, a mianowicie pływanie na desce

na_desce

Około godziny 14.00 pakujemy sprzęt i udajemy się do Gniewomierza. Jesteśmy zaproszeni przez pana Pawła, który zorganizował festyn dla dzieciaków z okolicznych wiosek. Impreza jest zrobiona z dużymrozmachem, jest klub motocyklowy, policja i wiele atrakcji, a jedną z nich ma być pokaz pracy mnie i moich kolegów nowofundlandów. W międzyczasie rozchodzi się pogłoska, że się świetnie bawimy, więc powracający z wystawy z Leszna Umka i Aron ze swoimi Ludziami, postanawiają nadłożyć trochę drogi i pomóc nam w organizacji pokazów.

umka

Jak tylko do nas dojeżdżają, Człowiekowa Umki bierze mikrofon i zaczyna komentować pokazy. W wodzie ćwiczą: Merlinek, Sara, Orso, Umka. Blue Knight, klub motocyklowy także uczestniczący w festynie z uwagą śledzi pokazy nagradzając wszystkie ćwiczenia burzą oklasków. Jest milutko.

shagalowa2blue_dragon

pokazy1pokazy2

Potem nasze Panie zorganizowały pogadankę dla chętnych dzieciaków, konkursy z nagrodami ufundowanymi przez organizatora imprezy, pana Pawła. Rozdaliśmy dzieciom malowanki o bezpiecznym zachowaniu nad wodą i bezpiecznym obcowaniu z psami. Urządziliśmy konkurs a potem rozdaliśmy nagrody….

dzieci1dzieci2

dzieci3

Wszystko z wody obserwowały dziwne istoty. Nie wiem, co to było, ale z tego co widziałam i słyszałam w telewizorze musiały to być ufoludki, bo były całe zielone.

zaba

Już planujemy kolejny wyjazd na jeszcze inne jeziorko w bezpośredniej okolicy Legnicy, na festyn organizowany tym razem przez Straż Pożarną. Już niedługo, bo 14 czerwca. Też coś napiszę.

Pozdrawiam

Raja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *