Warsztaty… znów mamy warsztaty….

wpis w: 2015 - Stare Jabłonki | 0

29 sierpnia 2015r. – sobota – dzień 8.

Już na luzaku przystępujemy do normalnych zajęć w wodzie i na lądzie. To już przedostatni dzień warsztatów. Chcemy do końca wykorzystać wiedzę naszych trenerów. Oni choć mocno już zmęczeni pokazują i tłumaczą jak najlepiej podejść do poszczególnych ćwiczeń, jak z pracy zrobić radosną zabawę.

Odwiedzają nas Renia z Piotrem i Gackiem – jest okazja zrobić psie przedszkole. Tak bez przygotowania proszę Johannę by poprowadziła z maluchami (Gackiem, Grappą i Grejs) zajęcia z posłuszeństwa i Bernarda o zajęcia w wodzie. Pełni poświęcenia opiekunowie wchodzą dzielnie w ubraniach do wody. To się nazywa zaangażowanie. Brawo maluchy – dopiero co skończyły 3 miesiąc a już widać, że chętnie pracują, nawet o tym nie wiedząc – przez zabawę. Super sprawa. Niech każdy tak postępuje z każdym swoim następnym szczeniaczkiem, a szkolenie nie będzie żadnym obciążeniem.

19.00 – zbieramy się przy ognisku. Nadszedł czas zamknięcia warsztatów, przekazania wyników certyfikacji, podsumowań. Niestety Johanna musiała wyjechać po obiedzie bo nie zdążyłaby na prom, ale wcześniej powiedziała, że bardzo chciałaby jeszcze do nas przyjechać bo fajnie pracujemy, w fajnej atmosferze i czuje się z nami bardzo dobrze – czyli, że jej się tu podobała. Natomiast Bernard i Annie wręcz nas wzruszyli. Przyznali, że jechali do nas z lekkim niepokojem eksplorując nieznane, bo nigdy nie byli w Polsce, ale ten ponad tygodniowy pobyt utwierdził ich w przekonaniu, że jesteśmy wesołymi i pracowitymi ludźmi, potrafimy się bawić, ale potrafimy też dążyć do sukcesu, jesteśmy dobrzy w tym co robimy, widać, że pracujemy z naszymi psami, chłoniemy wiedzę. Polska spodobała im się na tyle, że mimo lekkiego zmęczenia w drodze powrotnej zapragnęli zwiedzić choćby Olsztyn i Toruń. W każdym razie nie nudzili się tu ani przez moment i mają nadzieję powrotu, ale tym razem ze swoją Nowofundlandką, której teraz nie mogli zabrać.

 

 IMG 0616s  IMG 0812s
 IMG 1288s   1200688s
  1200691s   1200695s

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *